امامزاده شاه زین‌العابدین ورزنه

در ۲ کیلومتری شرق ورزنه امامزاده شاه زین‌العابدین مدفون‌شده است.  براثر شجره‌نامه‌ای که در این امامزاده نگه‌داری می‌شود نسبت این امامزاده به ترتیب صفحه بعد به امام جعفر صادق می‌رسد: «زین‌العابدین ابن علی بن محمد بن احمد بن عیسی بن علی العزیز ابن جعفر صادق (ع)»

این امامزاده دارای ۲ نوع ساختمان هست:

  • ساختمان گنبدی و دایره مانندی که ضریح در گوشه شمال شرقی آن قرارگرفته است و به خاطر قدمت تاریخی آن زیر نظر سازمان میراث فرهنگی کشور قرارگرفته است.

  • ساختمان جدید آنکه ایوان‌ها و رواق‌ها را شامل می‌شود. آغاز بنای این ساختمان مربوط به سال ۱۳۶۱٫ه ش می‌باشد. اما به‌طورکلی اداره امامزاده شاه زین‌العابدین ورزنه زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه کشور می‌باشد.

emamzadeh varzaneh 2 - امامزاده شاه زین‌العابدین ورزنه
emamzadeh varzaneh 4 - امامزاده شاه زین‌العابدین ورزنه
emamzadeh varzaneh 1 - امامزاده شاه زین‌العابدین ورزنه
emamzadeh varzaneh 3 - امامزاده شاه زین‌العابدین ورزنه

مقالاب مرتبط

کاروانسرای قلعه خرگوشی

کاروانسرای قلعه خرگوشی

commentبدون دیدگاه
کاروانسرای قلعه خرگوشی: در بیابان های یزد، کاروانسرای سنگی زیبایی قرار دارد که از روزگار صفویان تا به حال، پا برجا مانده است. کاروانسرای شگفت انگیزی به نام قلعه خرگوشی که بنای استوار و سنگی‌اش را باید در 30 کیلومتری…
کاروان سرای شاه عباسی ورزنه

رباط شاه عباسی ورزنه

commentبدون دیدگاه
رباط شاه عباسی ورزنه  یکی از یادگارهای عهد صفوی به شمار می‌رود که دارای پلانی دو ایوانی است. این رباط با مساحت حدود 900 مترمربع بخش غرب حصار شهر ورزنه و در کنار دروازه دیزی قرار دارد. رباط شاه عباسی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.