به هر گوشه کشور عزیزمان ایران رو کنیم با تنوع بالای آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی مواجه خواهیم شد. تعدد آثار به حدی است که گاهی از توجه بیننده خارج شده و به آرامی از کنار آن می گذرد. اما وقتی این آثار بادید فرا منطقه‌ای و جهانی نگریسته می‌شود تازه انسان متوجه اهمیت آن می‌شود که چه درهای گران‌بهای در دست ماست و از آن بی‌خبریم.
بالطبع شرق اصفهان از این قافله عقب نمانده و خود دربردارنده آثار تاریخی مربوط به دوره‌های مختلف و تنوع جاذبه‌های طبیعی می‌باشد.

وجود تالاب بین‌المللی گاوخونی ، تپه ماسه و کویر ورزنه ، بیابان ، دریاچه نمک ، کوه و پارک حیات‌وحش ، چشمه‌های طبیعی مختلف ، رودخانه زاینده‌رود باعث تجمع اضداد در این منطقه از ایران شده. شرق اصفهان موزه‌ای است زنده بافرهنگ بومی خاص خود که شاید بدون اغراق در دنیا کم‌نظیر است و در سطح جهانی حرف فراوان برای گفتن دارد.

این حقیر بر آن شدم تا در راستای معرفی این آثار قدم کوچکی برداشته تا شاید نسبت به حفظ و نگهداری این آثار توجه بیشتری صورت گیرد در اینجا بر خود لازم میدانم در این خصوص از زحمات دوستان عزیز آقایان حمیدرضا منصوری ورزنه، محمد قطبی ورزنه و سید ابوالفضل فاطمی ورزنه به خاطر خدمات طراحی و راه‌اندازی سایت تقدیر و تشکر فراوان بنمایم.
بیستم فروردین ۱۳۹۴ احمد شهباز ورزنه

AHMAD SHAHBAZ VARZANEH 675x675 - درباره ما ورزنه سبا